Výhody venkovních screen rolet vysvětluje Starsun.cz

V teplejších měsících se naše domácnosti často stávají vyhřátým skleníkem, zejména pokud nemáme nainstalovanou klimatizaci. Horku se nevyhnou ani starší a chladnější domy, natož třeba městské byty ve vyšších patrech domů.

Řešení existuje více, ale tím nejjednodušším pravděpodobně je dobře větrat večer, v noci a brzy ráno a k tomu přes den zabraňovat slunečnímu svitu, aby v plné síle pronikal do oken a jiných prosklených částí jednotlivých místností.

Potřebujete tedy kvalitní stínící doplňky a přesně takovým jsou i venkovní screen rolety.

Jak vypadají?

Na rozdíl od klasických žaluzií nebo rolet je tento typ rolet vyroben z technické tkaniny a jejich vzhled je nenápadný, minimalistický a moderní.

Materiál je však natolik kvalitní, že zachovává veškeré funkce, které očekáváte. Je možné je zakoupit v různých velikostech, designech a barvách, tedy přesně tak, aby se hodily k obydlí či jiné budově, kde je hodláte instalovat, a aby stupeň zatemnění odpovídal vaší představě a potřebám.

Předností těchto rolet je také fakt, že jsou velmi estetické, pokud jste si tedy právě pořídili nová okna, nemusíte se bát, že by jim rolety ubraly na vzhlednosti.

V čem jsou skvělé?

Jak jsem již výše naznačili, tyto rolety umí vytvořit příjemný stín.

Podle odstínu a typu rolety pak mohou propouštět více nebo méně světla, proto se hodí pro širokou škálu využití.

Tímto výhody ale nekončí. Bydlíte-li v přízemí bytového domu a máte tedy pocit, že vám každý vidí až do talíře, mohou vám venkovní screen rolety vrátit ztracené soukromí, přičemž ale zachováte svůj výhled ven a rozhodně nebudete nuceni mít doma tmu.

Částečná světelná propustnost zachová světlost interiéru při zachování stínící funkce i ochrany před zvědavci. A kromě toho jsou velmi odolné vůči nejrůznějším vnějším vlivům, včetně silného větru.

Pro koho se hodí?

Tento stínící doplněk je narozdíl od jiných výrobků tohoto typu extrémně variabilní a hodí se takřka kamkoli.

Využít jej můžete v bytě či domě, v rekreačních objektech, v kanceláři, zimní zahradě anebo v čekárně lékařské ordinace. Jednoduše řešeno kdekoli, kde chcete vytvořit příjemné prostředí, stín, chládek a soukromí a zároveň nechcete přijít o světlo a dobrou viditelnosti v interiéru.

Máte přitom na výběr z různých typů designu, dají se tedy přizpůsobit osobnímu vkusu i stylu budovy, kde je potřebujete instalovat.

Nad čím se zamyslet před nákupem?

Nepochybně si předem prohlédněte typy screen rolet, které jsou na trhu, a zvažte, který by se nejlépe hodil právě pro vás a váš prostor. Ideální ale je „osahat“ si je naživo a poradit se s odborníkem od Starsun.cz, který vám podle konkrétních parametrů a požadavků doporučí ty nejlepší rolety právě pro vás.